Chirurgicznie usunięte hemoroidy st. III metodą Fergusona

Trzy dni temu miałam chirurgicznie usunięte hemoroidy st. III metodą Fergusona. Oczywiście przy wypróżnianiu się odczuwam mocny ból w okolicy odbytu a także przy puszczaniu wiatrów. Pytam więc cz mogę się wypróżniać w ciepłej wodzie (przyznam, że tak robię lecz boję się że mogę sobie zrobić krzywdę)?

Proszę omówić tą sprawę z operatorem-ja nie znam przebiegu ani efektu końcowego operacji - nie mogę więc odpowiedzieć autorytatywnie! zż