Choroba tarczycy - czy mogę uprawiać sport?

Dzień dobry. Miałam usuniętą tarczycę w 2007. Od tego czasu TSh było w normie - około 2,00, 1,5. W ostatnim czasie brałam dypherylinę na leczenie endometriozy. Zbadałam po jej zakończeniu TSH i dziś ma 35. Czy do momentu unormowania TSH mogę uprawiać sport? Biegam systematycznie.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Nie ma przeciwwskazań do uprawiania sportu ze względu na same wyniki badań, ważne są także objawy. Bardziej niebezpieczna dla Pani organizmu podczas uprawiania sportu mogłaby być nadczynność tarczycy. Ważne jest, by obserwowała Pani swój organizm podczas biegania. Natomiast jeśli zauważy Pani niepokojące objawy: duszność, kołatania serca, nagłe osłabienie, lub jakąkolwiek zmianę samopoczucia, proszę skonsultować to ze swoim lekarzem, tym bardziej, że powinna Pani zacząć przyjmować leki, lub zwiększyć ich dawkę po konsultacji lekarskiej w celu wyrównania niedoboru hormonów tarczycowych.
Pozdrawiam!