Chory żołądź - co mam zrobić?

Witam, mam 17 i mam problem z moim penisem. Otóż przez całe dzieciństwo miałem nierozklejony napletek, dopiero około dwa lata temu naciągnąłem go do końca i było tam mnóstwo zgromadzonej mastki. Oczyściłem go, jednak nie całkowicie, potem co jakiś czas go myłem (ale nie często) - napletek trudno się ściągało, podczas wzwodu było to niemożliwe. Przestraszyłem się, że mam stulejkę. Dopiero dzisiaj poważnie się tym zająłem, naciągnąłem napletek i udało mi się go rozciągnąć podczas wzwodu - było to trudne i bolesne. Ale główny problem to taki, że żołądź mnie boli. Zwłaszcza w jego dolnej części, przy tak jakby 'krawędziach', cały jest zaczerwieniony (na dole aż niebieski), a w ujściu cewki moczowej jest czerwona krosta. Nie odczuwam bólu podczas oddawania moczu, podczas masturbacji nie odczuwałem bólu, gdyż miałem nie naciągnięty napletek. Boli, gdy bezpośrednio dotknę żołędzia. Jest to bardzo nieprzyjemne, boję się czy nie jest za późno na leczenie i czy nie będę miał w przyszłości problemów podczas stosunków. Nie byłem z tym u żadnego lekarza - nie wiem czy nie jestem za młody i szczerze mówiąc, krępuję się. Bardzo prosiłbym o odpowiedź, bardzo się tym martwię. Pozdrawiam

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Prawidłowo, napletek powinien się zsuwać z żołędzia i nie powinno to sprawiać dolegliwości bólowych. W wyniku utrudnionego ściągnięcia napletka prawdopodobnie doszło do nadmiernego zgromadzenia mastki i z dużym prawdopodobieństwem do jej nadkażenia i infekcji. Jest to powodem zaczerwienienia i zmiany skórnej i prawdopodobnie wymaga zastosowania farmakoterapii.

Wskazana jest wizyta u lekarza i proszę się nie martwić, nie jest Pan na nią za młody. Opisany przez Pana stan wymaga leczenia, proszę się nie wstydzić. Najlepiej udać się na wizytę do urologa.
Dobrze, gdyby porozmawiał Pan na ten temat także z rodzicami.

Pozdrawiam