Chroniczne zmęczenie u 22-latki

Dzień dobry, Moim problemem jest chroniczne zmęczenie. Nie ważne ile czasu śpię lub co robię ciągle jestem zmęczona. Mam 22 lata, od 3 lat chorowałam na bulimie, jednak od pół roku jest już dobrze, odżywiam się prawidłowo. Nie odczuwam jednak z niczego przyjemności, a najprostsze czynności, takie jak sprzątanie czy nawet dojazd do pracy rowerem sprawiają mi problem. Nie ma to jednak związku z samopoczuciem, ponieważ nie czuję się nieszczęśliwa.

Jeżeli nie odczuwa Pani z niczego przyjemności to być może cierpi Pani na depresję i to może stwierdzić psychiatra bądź psycholog. Zachęcam gorąco do takiej wizyty u specjalisty.

Proszę także wykonać podstawowe badania, które zlecić Pani mógłby np. lekarz internista.

Chorowanie na bulimię powoduje niestety somatyczne powikłania. Jeśli chodzi o układ krążenia możemy zaliczyć do nich: wahania poziomu potasu, które wpływają na pracę serca i układu krążenia, a także chloru, sodu, wapnia i witamin, często duszności, uszkodzenia ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego, a także niekończące się przemęczenie.

Bulimia jest poważna i niełatwa w leczeniu. Tak naprawdę zalecana jest współpraca całego sztabu medycznego, od lekarza domowego, przez psychoterapeutę po dietetyka.

Najważniejszym leczeniem bulimii jest jednak psychoterapia, do której serdecznie Panią zachęcam.

Powodzenia!

Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA
www.nagrodzkacoaching.pl

Witam Panią. Po przeczytaniu tego co Pani napisała przychodzą mi do głowy dwie hipotezy. Jedna dotyczy tego, że Pani zmęczenie może być związane z tym, że Pani organizm jest wyczerpany tym co działo się z nim kiedy chorowała Pani na bulimię. Druga hipoteza też jest związana z bulimią. W obszarze emocjonalnym w okresie, w którym Pani chorowała mógł nastąpić specyficzny sposób regulowania emocji. Kiedy uporała się Pani z bulimią Pani emocje potrzebują "wyregulowania". Być może powinna Pani skorzystać ze specjalistycznej pomocy psychologicznej. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/