Ciągła biegunka przed lub w trakcie zajęć na studiach

Witam. Mam problem z ciągłym chodzeniem do toalety (biegunka) tylko i wyłącznie przed bądź trakcie zajęć na studiach. Gdy mam dzień wolny wszystko jest dobrze. Brałem już różne tabletki na nerwice jelita plus antybakteryjna m.in. xefaxin i zenin. Chodziłem z tym problemem do lekarza rodzinnego i mam pytanie do jakiego specjalisty mam się udać oraz o jakie badania prosić. Dziękuję za odpowiedź.

Witam,
Warto skonsultować się z lekarzem gastrologiem w celu potwierdzenia lub wykluczenia chorób układu pokarmowego. Na konsultacji lekarz skieruje Pana na ewentualne badania. Wskazana byłaby konsultacja z psychologiem lub psychoterapeuta w celu pracy nad lękiem mającym podłoże w pobycie poza domem, wśród ludzi.
Warto więc wziąć skierowania od lekarza rodzinnego do poradni gastrologicznej i psychologicznej. Przed wizytą u gastrologa warto tez wziąć dodatkowe skierowanie od lekarza rodzinnego na wykonanie badań krwi - morfologia, żelazo.
Pozdrawiam
Sylwia Nowak

Witam, prawdopodobnie Pana problem jest wynikiem napiecia i stresu, z którym trudno sobie poradzić, dlatego powinien Pan udać sie do psychoterapeuty i sprawdzić co takiego sie z Panem dzieje. Najlepiej przy tego rodzaju problemach skorzystac z psychoterapii w nurcie poznawczo behawioralnym. Pozdrawiam