Czy mogę pozwolić sobie pozwolić na parę piw?

Mam nerwice lękową, jutro są urodziny mojego kolegi, pytanie czy mogę sobie pozwolić na parę piw? Dodam że nie leczę się farmakologicznie.

Pan najlepiej wie, jak Pana organizm reaguje na alkohol i jaki jest związek między jego spożyciem a nasileniem Pana objawów. Proszę pamiętać, że zaburzenia lękowe leczy się nie tylko farmakoterapią, ale również psychoterapią. Sugerowałbym konsultację z psychoterapeutą pracującym w nurcie poznawczo-behawioralnym, aby poznać mechanizmy powstawania lęku i czynniki go podtrzymujące i przede wszystkim nauczyć się sobie z nim radzić (czy ze wsparciem farmakologicznym czy bez niego), aby poprawić komfort Pana życia.