Brak energii przy depresji

Od 2001 roku choruję na depresję. Teraz borykam się z brakiem energii i zaleganiem w łóżku do godz. 15-16. Dotychczasowi lekarze nie mogą mi pomóc. Proszę o odpowiedz gdzie szukać pomocy?

Witam,
Zachęcam Pana do rozważenia możliwości skorzystania z oddziaływań psychoterapeutycznych. Zwykle to właśnie połączenie leczenia farmakologicznego oraz pracy terapeutycznej daje najlepsze rezultaty. Z usług może Pan skorzystać zarówno prywatnie, jak i w ramach refundacji NFZ.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl

Witam Pana. Przy rozpoznaniu depresji oprócz farmakoterapii powinien Pan otrzymać zalecenie psychoterapii. Od lat badania nad skutecznością leczenia depresji wskazują na łączenie farmakoterapii z psychoterapią i to taką w konkretnym nurcie. Takim nurtem jest podejście poznawczo-behawioralne. Na stronie Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej znajdzie Pani listę psychoterapeutów pracujących w tym nurcie. Jeśli do tej pory nie brał Pan udziału w oddziaływaniach psychoterapeutycznych bardzo Pana zachęcam do skorzystania z nich, zwłaszcza, że z Pana opisu wynika, że od pewnego czasu Pana stan nie ulega poprawie. Pozdrawiam Pana.