Czy zaburzenia lękowe z napadami lęku są uleczalne?

Choruję od 2008 roku, leczę się lekami.

ponad rok temu

Paulina Witek Psycholog, Warszawa

Witam!

Zaburzenia lękowe są uleczalne, jeśli rozpracuje się przyczynę ich powstania. Co prawda istnieje możliwość nawrotów stanów lękowych w trudnych życiowych sytuacjach, ponieważ organizm ma tendencję do reagowania w ten sposób na pewnego rodzaju sytuacje. Dlatego, aby wyleczyć zaburzenia lękowe i zminimalizować ryzyko reagowania lękiem w przyszłości, najskuteczniejszą i główną formą leczenia jest psychoterapia. Leki mają działanie wspomagające.

Najskuteczniejsza jest terapia w nurcie poznawczo-behawioralnym, która już po kilku sesjach może przynieść poprawę. Dlatego gorąco Panią namawiam do podjęcia terapii i życzę szybkiego powrotu do zdrowia!

Pozdrawiam serdecznie!