Czy zaburzenia lękowe z napadami lęku są uleczalne?

Choruję od 2008 roku, leczę się lekami.

ponad rok temu
Paulina Witek Psycholog, Warszawa
72 poziom zaufania

Witam!

Zaburzenia lękowe są uleczalne, jeśli rozpracuje się przyczynę ich powstania. Co prawda istnieje możliwość nawrotów stanów lękowych w trudnych życiowych sytuacjach, ponieważ organizm ma tendencję do reagowania w ten sposób na pewnego rodzaju sytuacje. Dlatego, aby wyleczyć zaburzenia lękowe i zminimalizować ryzyko reagowania lękiem w przyszłości, najskuteczniejszą i główną formą leczenia jest psychoterapia. Leki mają działanie wspomagające.

Najskuteczniejsza jest terapia w nurcie poznawczo-behawioralnym, która już po kilku sesjach może przynieść poprawę. Dlatego gorąco Panią namawiam do podjęcia terapii i życzę szybkiego powrotu do zdrowia!

Pozdrawiam serdecznie!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Zaburzenia lękowe z nagłymi napadami lęku

Czy takie myśli mogą doprowadzić do realizacji i samobójstw? Boję się tych myśli.
ponad rok temu
Paulina Witek Psycholog, Warszawa
72 poziom zaufania

Witam!

Myśli samobójcze są zawsze obciążone ryzykiem zrobienia sobie krzywdy. Pytanie jednak czy pragnie Pani siebie unicestwić, czy ma Pani natrętne myśli, które są wynikiem napięcia i tłumionej złości, poczucia winy, braku samoakceptacji itp.? Typowe dla nerwicy są lęki, które są wynikiem napięcia. Lęk przed zrobieniem sobie krzywdy może Pania do tego stopnia przerażać, że autentycznie zaczyna się Pani siebie bać. Siebie i tego, do czego jest Pani zdolna. Koncentrowanie się na tej myśli może wówczas potęgować nieprzyjemne doznania. Proszę podejść do tego rodzaju natręctw na zasadzie "pomyślę o tym później" i postarać się zająć czymś innym.

Gorąco Panią namawiam do jak najszybszej konsultacji z lekarzem psychiatrą oraz do podjęcia psychoterapii.

Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Zaburzenia lękowe z napadami lęku panicznego

Prawie od 1,5 miesiąca przyjmuję fluoksytynę 20 raz dziennie rano plus 0,5 mg xanaxu na noc. Brałam 5 miesięcy xanax 1-1,5 mg na dzień, leczę się na zaburzenia lękowe z napadami lęku panicznego. Od miesiąca mam wewnętrzne delirki, uczucie zimna w dzień i w nocy, poty. Chodzę na terapię beh.poznawczą. Ostatnio psych. mi tłumaczył że to objaw zmniejszenia dawki xanaxu, odstawienny. To jest strasznie męczące i mam dostać Tritico SR na noc 50. Mam do tego arytmię i zaburzenia rytmu.
KOBIETA, 41 LAT ponad rok temu
 Frank Barton
Frank Barton

Niestety farmakologia ma to do siebie,iż często wpływa negatywnie na organizm nie pomagając przy tym w leczeniu problemu. Generalnie standardowe metody zwykle prowadzą do wypisania recepty, a leki na takie dolegliwości tylko spowalniają prace naszego umysłu i zdolność do naturalnej autonaprawy.
Polecam hipnoterapię solution focused, dzieki której w bardzo krótkim czasie pozbędzie się Pani dolegliwości, w miły i przyjemny sposób. Zwykle jest to od 8 do 12stu tygodni, czasem nieco dłużej, lecz jest permanentne, naturalne, bez stosowania,często bardzo szkodliwych leków.
Hipnoterapeuci solution focused, zwykle oferują darmową wstępną konsultację podczas, której można sie wiele dowiedzieć na temat specyfiki obu naszych umysłów tj. intelektualnego oraz prymitywnego, fizjologii etc., otrzymuje się również nagranie terapeutyczne, ktore w znacznej mierze przyczynia się do złagodzenia obiawów
stresu, który z kolei jest najczestrzą przyczyną chorób podloża psychicznego.

Z wyrazami szacunku

Franciszek Bartkiewicz

Witam serdecznie,
proponuję,by zawnioskowała Pani o skierowanie do psychoterapeuty w ramach NFZ,lub znalazła Pani kontakt z kimś takim przez wyszukiwarkę.Psychoterapia nie tylko obnizy poziom Pani lęku,ale pozwoli przyjrzeć się jego przyczynom,które najczęściej tkwią we wczesnym okresie rozwoju a niepoznane i niezneutralizowane w porę,"odzywają się"w czasie póżniejszym,gdy sytuacja staje się jakościowo sprzyjająca.
Pozdrawiam i zachęcam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty