Jak leczyć nerwicę lękową?

Witam. Jak pozbyć się nerwicy lękowej ?Od ponad roku próbuję ją pokonać wywróciła moje życie o 180 stopni.Napady lęku pojawiają się w różnych okolicznościach np.kiedy muszę sama wyjść z domu, podczas prowadzenia auta.Objawia się to nagłym brakiem energi i poczuciem zasłabnięcia,wtedy jakby sama się nakręcam, że stracę przytomność i coś mi się stanie.Biorę leki psychotropowe w bardzo malej dawce,przy wiekszej czuję się żle.Lecz lęk jest silniejszy jak sobie z poradzić

Witam serdecznie,
W przypadku zaburzeń nerwicowych podstawową metodą leczenia jest psychoterapia, dlatego moim zdaniem powinnaś ją rozpocząć. Dzięki terapii dojdziesz do przyczyn swojego lęku oraz nauczysz się nad nim panować.
Wspomagająco zaleca się zmianę trybu życia - unikanie sytuacji stresowych, aktywność fizyczną oraz ćwiczenia relaksacyjne, by obniżyć napięcie nerwowe.
Pozdrawiam

Witam, poza leczeniem farmakologicznym, proszę skorzystać z pomocy psychologicznej, terapii. W zaburzeniach lękowych skuteczna jest terapia w nurcie poznawczo-behawioralnym. Pozdrawiam serdecznie