Przyspieszone bicie serca i brak tchu podczas zasypiania

Witam, mam problem. Od momentu pandemii, kiedy to dużo problemów się nałożyło (starta pracy, brak pieniędzy, rozmyślanie nad planem na przyszłość), pojawiły mi się problemy zdrowotne. Chodzi o to, że miałem kilka razy sytuacji kiedy to serce zaczyna szybciej bić, wydaje mi się, że nie mogę oddychać i mam myśli ze to już koniec i zaraz umrę. Po jakimś czasie to mija i wszystko wraca do normy i o tym zapominam aż do następnego ataku. Dodatkowo czasami zdarza mi się tak, ze gdy już zasypiam to się budzę w taki gwałtowny sposób jakby mi powietrza brakowało. Myślałem, ze to jakieś problemy z sercem zrobiłem wszystkie badania i okazało się, że wyniki idealne i serce zdrowe. Czy ktoś może wie co może mi dolegać. Pozdrawiam serdecznie.

Sugeruję konsultację z psychologiem lub psychoterapeutą (najlepiej pracującym w nurcie poznawczo-behawioralnym), aby specjalista rozważył hipotezę lęku napadowego jako źródła Pana trudności, bo objawy mogą na to wskazywać. Wówczas wspólnie zdecydujecie, czy konsultacja z lekarzem psychiatrą (w celu włączenia leczenia farmakologicznego) będzie konieczna, czy samo wsparcie psychoterapeutyczne pozwoli zredukować objawy.