Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 9 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Z jakiej przyczyny mogą mogą pojawiać się te objawy?

Witam mam pytanie, zacznę od tego że zawsze nie lubiłam zostawać sama w domu a mam już 24 lata i dziecko, od jakiś 7 miesicy męczy mnie kołatanie serca bez żadnej przyczyny przy tym uczucie silnego strachu, czuję jak. Serce wali, starsznie się wtedy boje ze umrę, napada mnie lęk ogarmony, czasami mam suchość w ustach, trudno mi się wyslowic, ciągle myślę tylko gdy wstane czy znowu będę się tak czuła i nie mogę przestać o tym myśleć, przy tym napadzie strachu obkewaja mnie poty, czasami kręci ki się w głowie, pisk w uszach przy zasypianiu. Pomocy.
KOBIETA, 24 LAT 6 miesięcy temu

Jak przekonać osobę z depresją do wizyty u psychiatry?

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Dowiedz się, jak przekonać osobę z depresją do wizyty u specjalisty.

Hipotezą, którą warto rozważyć przy opisywanych przez Panią objawach jest lęk napadowy. Zachęcam do podjęcia konsultacji z psychologiem lub psychoterapeutą pracującym w nurcie poznawczo-behawioralnym, aby po ewentualnym potwierdzeniu tego przypuszczenia wdrożyć oddziaływania psychoterapeutyczne.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy