Jak uporać się z tymi atakami paniki?

Witam serdecznie. Od środy (07.10) borykam się z problemem natury psychicznej. Po przebytej chorobie (przeziębienia) dostałam ataku paniki, że nie czuję smaku ani węchu oraz nie potrafię złapać powietrza. Ataki te nasilają się głównie w nocy. Nie potrafię przez to spać, nie jem, piję tylko wodę. Co chwilę chodzę i sprawdzam różne zapachy ( perfumy, płyn do płukania, amol, kawa, herbata itp.). Byłam prywatnie u laryngologa i biorę wziewy flixonase. Bywają momenty, że wszystko normalnie czuję jednak za chwilę dostaję ataku paniki i wszystko wraca. Nie potrafię sobie z tym poradzić. Proszę o wskazówki, jak się z tym uporać.

Sugeruję konsultację z psychoterapeutą pracującym w nurcie poznawczo-behawioralnym. Pomoże odpowiedzieć na pytanie, czy źródła Pani objawów leżą po stronie psychiki i czy hipoteza lęku napadowego jest właściwa. Jeśli tak, wskaże dalsze kroki postępowania koncentrujące się w pierwszej kolejności na oddziaływaniach psychoterapeutycznych, a jeśli uzna to za stosowne, zaleci również konsultację psychiatryczną.