Jak pomóc sobie z atakami paniki?

Ok 1,5 miesiąca temu dostałam ataku paniki, bałam się że zwiariuje i specjaliści stwierdzili u mnie nerwicę. Było lepiej ale poszłam do nowej pracy, zaczęłam odczuwać lęk i przypomniała sobie, że ok 2miesiecy temu dentysta przed wizytą czyścił środkiem chem. fugi i boje się że mimo umycia rąk i założenia rękawic trwałe uszkodził mi mózg, bo przeczytałam że przez to ciągle odczuwa się lek i teraz boję się że mi to nie minie, czy to możliwe że tak się stalo? Bardzo się boję i ciągle o tym myślę

Witam,

w pierwszej kolejności radziłbym udać się na konsultację do psychiatry. Pomoże to postawić właściwą diagnozę i zaplanować leczenie.
Istnieje sporo nowoczesnych i bezpiecznych leków przeciwlękowych, które zapobiegają napadom paniki i je niwelują. Ponadto warto byłoby się zastanowić nad przyczynami objawów i może podjąć psychoterapię

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl

Dzień dobry. Ataki paniki zwykle są konsekwencją ogólnie podwyższonego poziomu lęku. Przyczyna może być złożona i trudno na podstawie krótkiego opisu o niej wnioskować. Z całą pewnością warto udać się do specjalisty i podjąć pracę terapeutyczną. Proszę dać sobie szansę na komfort psychiczny i zwiększoną odporność na stresory. Pozdrawiam.

Witam Panią
Przede wszystkim ważne jest, żeby Pani problem
został prawidłowo zdiagnozowany.
Swoje obawy powinna Pani skonsultować z lekarzem
psychiatrą, który w razie potrzeby zleci stosowne badania.
Zachęcam też Panią do wprowadzenia psychoterapii
w proces leczenia.
Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami ataków paniki oraz ich konsekwencjami.
Gdyby chciała Pani ze mną porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl