Co mogła znaczyć moja reakcja po alkoholu?

Witam, spożywam alkohol raczej tylko na imprezach, mam 19 lat. Ostatnio po wypiciu paru piw, że gdy wracalam z chloapiem do domu, a dostałam, mogę to nazwać "ataku paniki" leki i płacz, że zmartwienia, a dziwne emocje. Czułam się cały dzień bardzo dobrze więc to była bardzo dziwna reakcja. Chciałbym zrozumieć o co chodzi, bo przytrafiały się talkie epizody jeszcze kiedys.

Lęk napadowy, czyli tzw. "ataki paniki" są częstym zaburzeniem, a ich występowanie nie musi mieć związku ze spożywanym alkoholem (choć alkohol może zwiększać ryzyko wystąpienia epizodu). Warto, aby Pani objawom przyjrzał się specjalista i ocenił, czy rzeczywiście jest to lęk napadowy, czy trudności innego rodzaju. Polecam podjąć konsultację z lekarzem psychiatrą, a w przypadku potwierdzenia hipotezy lęku napadowego nawiązanie kontaktu z psychoterapeutą w nurcie poznawczo-behawioralnym.