Czy w taki sposób może objawiać się nerwica?

Dzień dobry mam 18 lat, 2 tygodnie temu miałem. Infekcje gardła przy tym katar oraz duszności, Powiększone węzły chłonne, tak mi powiedział lekarz,po kolejnych tygodniach było już lepiej ale od czasu tej innefkcji mam duszności, oraz myślę o oddechu, duszności nasilają gdy o tym myślę, Gdy na chwilę zapomnę nie ma problemu, ale strasznie mnie to męczy nie moge normalnie funkcjonować, poszedłem do drugiego lekarza ponieważ duszności nie ustały powiedział że jest praktycznie dobrze, uspokoillem się na 2dni.. Po czym duszności Wróciły szczególnie gdy chodzę, czy to może być nerwica czy coś takiego? Czytałem również dużo w internecie i się nie pokoje, boję się że to jakaś groźna choroba typu rak, czy problemy z tarczycą

Przyczyną objawów, które obserwuje Pan u siebie może być lęk. Sugeruję podjęcie konsultacji z psychologiem lub psychoterapeutą (najlepiej pracującym w nurcie poznawczo-behawioralnym), aby przyjrzeć się Pana trudnościom i rozważyć powyższą hipotezę.