Jak wyleczyć uzależnienie od masturbacji?

Jestem 27 mężczyznami i jestem uzależniony od masturbacjj, porngrafi oraz mam problem z kompulsywnym jedzeniem od 10 lat conajmniej. Nie wierze, że uda mi się z tym wygrać ale jeszcze nigdy nie próbowałem pomocy innych. Jak bym mógł zacząć naprawdę z tym walczyć?

Witam Pana
Każde uzależnienie można wyleczyć.
Są tylko dwa warunki – pacjent musi chcieć
uwolnić się od uzależnienia i podjąć terapię.
Zachęcam Pana do psychoterapii, która jest
najskuteczniejszym sposobem dotarcia
do przyczyny i znalezienia właściwego
rozwiązania problemu.
Gdyby chciał Pan porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Powinien Pan podjąć gruntowną psychoterapię, dzięki której nauczy się panować nad światem swoich emocji, zagłębi się w siebie i odnajdzie.
A kiedy już Pan znajdzie właściwą osobę, tj. psychologa, który będzie mógł Panu towarzyszyć w tej podróży, proszę powtarzać jak mantrę: "Tak, uda mi się!"

Powodzenia!
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA
www.nagrodzkacoaching.pl

Jeśli chodzi o trudności, z którymi Pan się mierzy- uzależnienia oraz kompulsywne jedzenie - najlepiej skorzystać z psychoterapii w nurcie poznawczo-behawioralnym. Jeśli nie jest Pan do końca przekonany co do terapii, zawsze może Pan skorzystać z bezpłatnej pierwszej konsultacji oferowanej przez niektórych specjalistów i ocenić, czy współpraca z danym psychoterapeutą będzie korzystna.
Pozdrawiam serdecznie!