Czy uzależnienie od pornografii można wyleczyć?

czy mój mąż jest chory?Mój mąż jest uzależniony od pornografii nie od filmów ale wypisuję cały czas za moimi plecami do różnych dziewczyn oferujących seks za pieniądze,umawia się z nimi ale nigdy się z żadną nie spotkał i wiem to na 100%, druga sprawa jest chorobliwie zazdrosny o mnie, pisząc z innymi mówi że się tak albo odstresuje albo że myśli że ja też piszę z innymi, i robi to notorycznie kilka razy chciałam odseparować się od niego zaczyna wtedy wpadać w szał,płaczę i grozi że się zabije

Specjalista nie tylko zdiagnozuje, ale pomoże także znaleźć najlepszy sposób poradzenia sobie (psychoterapia małżeńska i/lub indywidualna, zlecenie konsultacji psychiatrycznej i włączenie farmakoterapii, podjecie terapii uzależnień itp). Można to zrobić w Poradni Zdrowia Psychicznego, NZOZach mających kontrakt z NFZ lub w gabinetach prywatnych. Do lekarza psychiatry nie potrzeba skierowania. Do psychologa, na psychoterapię potrzebne będzie skierowanie wystawione albo przez lekarza rodzinnego albo przez lekarza psychiatrę. Do Poradni Leczenia Uzależnień nie potrzeba skierowania.

Witam Panią Serdecznie,

Jest możliwe wyleczenie - warunkiem jest świadomość i skuteczna motywacja.

Sugerowałabym podjęcie przez Pani męża leczenia przez psychologa, specjalizującego się w terapii uzależnień lub przez seksuologa (musi być na to gotowość i chęć Pani męża)

Zachęcam również Panią do kontaktu z psychologiem, żeby mogła Pani dotrzeć, co dla Pani jest ważne i potrzebne w relacji małżeńskiej.

Im wcześniej, tym lepiej.

Życzę Pani tylko dobrych decyzji,
Irena Mielnik-Madej

Witam Panią
Każde uzależnienie można wyleczyć.
Są tylko dwa warunki – pacjent musi chcieć
uwolnić się od uzależnienia i podjąć terapię.
Gdyby Pani mąż chciał porozmawiać o problemie
i ewentualnie podjąć terapię to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
psycholog24x@gmail.com
http://psycholog24online.pl