Uzależnienie od pornografii u meża

Nadmierne oglądanie dotyczy mojego męża ,jesteśmy razem ,ale dzieli pornografia wypalił się przez swoje uzależnienie ,jest nie obecny dla dzieci ,w łóżku również ,mówi że nie może Na tematy erotyczne nie chce rozmawiać zapytany dlaczego ,milczy.Zapronowałam zmiany w łóżku fantazji by było fajnie On spojrzał na mnie jak na dziwadło.Przekracza limity mb w telefonie,to co zobaczę na przglądarce włos się jeży ze złości ,Gdzie w Lublinie mogę udać się do specjalisty z mężem jeżeli się zgodzi

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!

Objawy, o których Pani wspomniała, mogą jak najbardziej wskazywać na uzależnienie od pornografii, ale konieczna jest rzetelna diagnoza. Pani mąż może się udać do seksuologa na prywatną wizytę. Może też skorzystać z grup wsparcia, np. Anonimowi Seksoholicy. Odsyłam na stronę, na której znajdzie Pani informacje o terminach i miejscach spotkań: http://sa.org.pl/mitingi.html. Ponadto możecie pomyśleć o podjęciu wspólnej terapii małżeńskiej. Istnieje wiele ośrodków terapii i wsparcia psychologicznego w Lublinie, np. http://psychosoma.lublin.pl/. Psychologów i psychoterapeutów z Lublina może Pani szukać na naszej stronie pod linkiem: http://ranking.abczdrowie.pl/. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło „psychoterapeuta Lublin”. Mam nadzieję, że uda się Pani nakłonić męża do wizyty u specjalisty.

Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Witam Panią
Uzależnienie od pornografii, które Pani obserwuje u męża jest bardzo poważnym problemem niosącym spustoszenie zarówno w psychice chorego jak i w jego relacjach osobistych. Podjęcie specjalistycznego leczenia jest w tym wypadku niezbędne. Bardzo dobrym ośrodkiem charakteryzującym się interdyscyplinarnym podejściem do problemu z jakim boryka się mąż, jest Poradnia Seksuologiczna i Patologii współżycia w Warszawie na ul Dolnej. Mąż powinien jak najszybciej podjąć leczenie farmakologiczne i psychoterapeutyczne i to w dłuższej perspektywie czasowej.
Życzę Pani sukcesu w zmotywowaniu go do leczenia
pozdrawiam
Edyta Kołodziej Szmid

Polecam nie tyle może seksuologa, ale już terapię par i małżeństw. Szczególnie, ze Pani poszukuje możliwości i bliskości z mężem, odbudowania więzi. A problem nie dotyczy tylko sfery seksualnej, ale bardziej sfery bliskości i zaangażowania, odpowiedzialności za relacje.

Mgr Anna Rossa Psycholog, Katowice

Terapia męża lub pary wydaje się bardzo wskazana, jednak wcale nie jest oczywiste, że mąż tak łatwo zauważy problem.
Proszę zaobserwować czy chcąc uniknąć konfliktu przypadkiem nie wyręcza Pani męża w tym, co do niego należy, czy nie próbuje Pani nieraz maskować jego zachowań przed innymi. Na razie wygląda na to, że to bardziej Pani ponosi konsekwencje problemu męża, niż on sam.

Witam...zachęcam do kontaktu z Kliniką Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie - pewnie działa przy klinice przychodnia lub poradnia. Odpowiednia osoba to psycholog p. Ewa Czernikiewicz. Pozdrawiam.