Ciągłe zmęczenie, senność, duszności, nierówne bicie serca i zmienne ciśnienie przy niedoczynności tarczycy

Witam. Stwierdzono u mnie niedoczynność tarczycy. Biorę euthyrox 50. Bardzo dokuczają mi objawy takie jak : ciągle zmęczenie, senność, duszności,nierówne bicie serca, ciśnieniomierz często wskazuje na arytmię serca, wysoki lub niski puls, zmienne ciśienie, mam zaburzenia widzenia, zaparcia, często wymiotuję.. Mam 25 lat i czuję się jak " worek ziemniaków" , czuję, że popadam w depresję przez to wszystko. Czy takie objawy są normalne ?Jak im zaradzić ? Bardzo proszę o odpowiedz. Dziękuję !

Aleksander Ropielewski

Objawy są niepokojące i na pewno nie jest to normalne. Przyczyn może być wiele dlatego nie jestem w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi, ale na pewno warto sprawdzić poziom TSH, żeby mieć pewność, że objawy nie wynikają ze złego wyrównania niedoczynności tarczycy. Jeżeli problemem nie są zaburzenia tarczycy to warto udać się do internisty w celu znalezienia przyczyny organicznej a gdy lekarz nie znajdzie przyczyny internistycznej wtedy warto skorrzystać z pomocy psychiatry ponieważ mogą to być objawy depresji.