Ciągły ból brzucha po lewej stronie na wysokości pępka a nadmiar żółci w żołądku i Helicobacter

Mam niepokojące mnie bóle brzucha po lewej stronie na wysokości pępka .Jest to ból niezbyt silny ale ciągły ,zdarzają się momenty ostrego przenikliwego kłucia .Nadmieniam że zdiagnozowano u mnie że mam nadmiar żółci w żołądku i heliobakter.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, powodem dolegliwości może być zakażenie Helicobacter pylori. konieczna jest wizyta u lekarza prowadzącego, który oceni, czy dokonano eradykacji bakterii i zaleci odpowiednie leczenie

Aleksander Ropielewski

W pierwszej kolejności należy wyleczyć infekcę H.pylori, ponieważ najpewniej to z nia związane sa dolegliwosci jakie Pnai opisuje. Inekcja powoduje nieżyt żołądka i dyspepsje, które mogą objawiać isę włąśnie w opisany przez Panią sposób. Jeżeli po zakończonym leczeniu (kilka tygodni od leczenia) nie nastąpi poprawa należy pogłębić diagnostykę.