Ciągły ból i opuchlizna brzucha

Mam problem Ciagle boli mnie brzuch i wtedy strasznie mi puchnie Miałam juz gaskoskopie ale nic nie wykazała.Albo mam rozwolnienie albo zatwardzenie.Lekarze mi mówia ze to moze być na tle nerwowym

Dzień dobry,

Jeżeli lekarze sugerują psychogenne żródło Pani dolegliwości, to pozostaje Pani skorzystanie z konsultacji u psychoterapeuty i podjęcia ewentualnego leczenia.
Pomoc może Pani uzyskać np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego (NFZ) lub prywatnie. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Tow. Psychiatrycznego wg miejscowości.

Jeśli nie znaleziono somatycznych przyczyn dolegliwości, a lekarze mówią, że mogą one mieć tło nerwowe, warto przyjrzeć się bliżej ich przyczynom podczas konsultacji u psychologa lub psychoterapeuty. Niewykluczone, że takie objawy mogą mieć podłoże nerwicowe, związane z jakimś emocjonalnym konfliktem wewnętrznym, wywołującym nieuświadomione napięcie, które w ten sposób daje o sobie znać.