Ciągły ból jajników - co to może być?

Witam. Od jakiegoś czasu, ok. miesiąca bolą mnie jajniki. Tak jak przed okresem. Zawsze taki ból występował przed okresem a teraz mam go dosyć często. Urósł mi znacznie brzuch . Myślałam, że to ciąża, bo podobne objawy, ale robiłam test i wyszedł negatywnie. Dodam, że biorę tabletki antykoncepcyjne od pewnego czasu, 3 miesiące i mam podejrzenie niedoczynności tarczycy. A gdzieś wyczytałam, że od niedoczynności robią się zaparcia i rośnie brzuch czasami, ale nie wiem czy to do końca prawda. Co to może być? Proszę o pomoc!
KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Istnienie niedoczynności tarczycy należy wyjaśnić wykonując badania hormonalne-TSH, fT3, fT4. Niedoczynność tarczycy może powodować m.in zaparcia oraz obrzęki.
Ze względu na fakt, iż od niedawna stosuje Pani antykoncepcję hormonalną w postaci tabletek a objawy pojawiły się po ich włączeniu i mogą dotyczyć również układu rozrodczego, wskazana jest wizyta u ginekologa, ponieważ może okazać się iż należy zamienić przyjmowany preparat na inny, nie powodujący ww. objawów-jeśli okaże się, iż są one spowodowane przyjmowanymi tabletkami.

Pozdrawiam