Ciąża 8 miesięcy po cesarskim cięciu

Witam, jestem osiem miesięcy po cesarskim cięciu zaszłam w ciąże czy coś może grozić mojemu dziecku z tego powodu? Na co mam uważać?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, Szanowna Pani, największym zagrożeniem w ciąży po cięciu cesarskim jest prawdopodobieństwo rozejścia się blizny pooperacyjnej, zwłaszcza gdy okres pomiędzy cięciem cesarskim, a następną ciążą jest krótki. Konieczna jest stała opieka ginekologiczna podparta badaniami USG pozwalającym na monitorowanie przebiegu ciąży. Proszę skonsultować się z ginekologiem na temat dalszych szczegółów. Pozdrawiam