Czy po 2 cesarskich cięciach można starać się o dziecko?

WITAM MAM PYTANIE CZY MOZNA STARAC SIE O 3 DZIECKO PO 2 CESARKACH PO OKRESIE POLTORA ROKU

Tomasz Nęcki

Dzień dobry,

ciąża jest w takiej sytuacji możliwa, jednakże jej przebieg musiałby być uważnie nadzorowany przez ginekologa. Istnieją bowiem pewne zagrożenia wynikające z przebycia cięć cesarskich w przeszłości, takie jak np. rozejście się blizny pooperacyjnej. Najkorzystniej byłoby skonsultować się z ginekologiem, a w razie zajścia w ciążę od razu poinformować specjalistę o tym, że przebyła Pani już wcześniej dwa cięcia cesarskie (wpływać to może chociażby na wybór sposobu zakończenia ciąży).