Ciąża a alkohol - czym to grozi?

Teraz jestem w szóstym tygodniu ciąży. Ostatnią miesiączkę miałam 15 stycznia 2011. Według moich przypuszczeń do zapłodnienia doszło 29 stycznia i od tego dnia, w ciągu półtora tygodnia 2 razy piłam alkohol (wódka) i to dość znaczne ilości. Potem ani kropli. Teraz boję się o dziecko. Nie byłam swiadoma tej ciąży, bo starałam się już od jakiegoś czasu i nic, więc nie robiłam sobie nadziei. Czytałam na forach, że niby płód we wczesnym okresie jest chroniony przed czynnikami szkodliwymi. Jak jest naprawdę? Bardzo proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Alkohol oczywiście jest przeciwwskazany w ciąży w każdej ilości. Skutki używania alkoholu w ciąży dotyczą zwłaszcza jego przewlekłego stoswania. Należą do nich m.in. uszkodzenia mózgu, serca, nerek dziecka, porodu przedwczesnego, niedotlenienia dziecka.
Tymi dwoma incydentami nie powinnna Pani zaszkodzić dziecku.
Pozdrawiam