Ciąża po 4. tabletce - czy to możliwe?

Witam. Stosuję tabletki antykoncepcyjne. Są to moje pierwsze hormony. 20 grudnia dostałam okres i wzięłam pierwszą tabletkę. 25 grudnia kochałam się z moim partnerem, nie stosując żadnej dodatkowej ochrony. Czy istnieje możliwość zajścia w ciążę? Od początku brania tabletek boli mnie podbrzusze i jakoś nie najlepiej się czuję. Dodam, że biorę je bardzo regularnie (o 13:00 każdego dnia). Proszę o odpowiedz, gdyż bardzo się stresuję. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Jeżeli pierwszą tabletkę przyjęła Pani w pierwszym dniu krwawienia to działanie antykoncepcyjne jest zachowane od początku przyjmowania tabletek. Nie ma wówczas potrzeby stosowania dodatkowego zabezpieczenia.

Pozdrawiam