Ryzyko ciąży po stosunku dzień po zapomnianej 10 tabletce

Mam 19 lat. Jestem kobietą. Biorę tabletki antykoncepcyjne od października, codziennie o 22. Zapomniałam wziąć 10tej tabletki. A w nocy z soboty na niedziele miałam stosunek. Partner doszedł we mnie. Tabletkę wzięłam dopiero o 10 rano.
Czy jest prawdopodobieństwo, że zajdę w ciążę?
Prosiłabym o szybką odpowiedź, bo w ostateczności będę musiała się zdecydować na tabletkę "po”.
Pozdrawiam.

Witam!

Ponieważ wzięła Pani zapomnianą tabletkę w przeciągu 12 godzin, działanie antykoncepcyjne nie zostało zaburzone. Nie ma więc konieczności stosowania antykoncepcji postkoitalnej (po stosunku).
W przypadku zapomnienia 1 tabletki należy ją przyjąć jak najszybciej, a kolejną o stałej porze. Dopiero, gdy nie weźmie się 2 dawek leku konieczne jest stosowanie dodatkowego zabezpieczenia przez 7 dni.