Ciąża, polip czy coś się ze mną dzieje?

Witam,

Wraz z moim mężem myślimy już o dziecku dlatego od jakiegoś czasu uprawiamy seks bez zabezpieczenia, zawsze z finałem 'we mnie'. Dzisiaj jest dopiero 3 dzień, kiedy spóźnia mi się okres, nie mam żadnych typowych objawów typu nadwrażliwe piersi, podwyższona temperatura etc. W dzień spodziewanej miesiączki miałam bóle podbrzusza, jak przed okresem, ale krwawienie nie wystąpiło. Drugiego dnia współżyłam z mężem i wtedy dostałam krwawienia.

Myśleliśmy, że to okres, ale następnego dnia była to już tylko brązowa wydzielina (jakby pozostałość krwawienia z poprzedniego wieczoru). Czy mogło dojść do pęknięcia jakiegoś polipa, o którego istnieniu nie miałam pojęcia? Testu ciążowego jeszcze nie robiłam, ale to krwawienie bardzo mnie zaniepokoiło. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam

Witam serdecznie,

Należy jak najszybciej wyjaśnić sprawę ciąży. Dlatego we własnym zakresie powinna Pani wykonać test ciążowy. Być może to ona właśnie jest przyczyną braku miesiączki.
W przypadku ciąży mogą wystąpić plamienia lub krwawienia w czasie przypadającym na miesiączkę.
Inną przyczyną plamienia/krwawienia po stosunku czyli tzw. krwawienia kontaktowego może być nadżerka lub polip.

W przypadku ujemnego wyniku testu ciążowego konieczna będzie wizyta u ginekologa celem wyjaśnienia przyczyny braku miesiączki.
Pozdrawiam