Witam!
Pani objawy świadczą o wejściu w okres okołomenopauzalny. Rozumiem, że współżyje Pani regularnie bez zabezpieczenia, a ciąży nie udaje się uzyskać. Myślę, że należałoby udać się do lekarza ginekologa, by stwierdził na podstawie obrazu USG i badania hormonu FSH, czy dochodzi jeszcze u Pani do owulacji.
Przy długotrwałych, dwutygodniowych krwawieniach należałoby również zbadać poziom progesteronu w drugiej fazie cyklu (o ile dochodzi do owulacji) i pomyśleć o jego suplementacji, tak by wytworzyło się endometrium, ułatwiające implantację i utrzymanie zarodka.
Należy również pamiętać o pozahormonalnych przyczynach mogących utrudniać czy uniemożliwiać zapłodnienie. Niestety w Pani sytuacji nie ma nawet czasu na dokładną diagnostykę, każdy miesiąc zmniejsza szanse na zdrową ciążę.
Musi Pani również pamiętać, że nawet pomijając zmiany hormonalne, w Pani wieku istnieje wielokrotnie większe szansa na poronienia i urodzenie dziecka obciążonego poważnymi wadami genetycznymi niż u młodszej kobiety. Niemniej widuje się ciąże i narodziny zdrowych dzieci kobiet po czterdziestce i tego Pani życzę.
Pozdrawiam serdecznie!