Ciemne lub brązowe pieprzyki na ciele

Witam, mam na ciele sporo pieprzyków raczej ciemnych lub brązowych. 2 lata temu wyszedł mi raczej nieregularny, ok 5mm, ciemniejszy w środku. Lekarz mówił, że jest ok. Dodatkowo mam na twarzy wypukły pieprzyk, z którego golę włosy podczas golenia twarzy. Kiedys go zacialem, ale lekarz mówil, ze nie widzi nic podejrzanego. Czy pierwszy pieprzyk rzeczywiście jest ok? Lekarz zalecił kontrolę za 6-12 mcy.Czy w ciagu 2 lat dawałby jakies inne objawy czerniaka?Czy ten podrazniany tez jest bezpieczny?

Znamiona barwnikowe na skórze całego ciała należy regularnie badać , aby ustrzec się czerniaka, Jeśli wykryjemy go w wczesnej fazie mamy duże szanse na wyleczenie. Najlepiej wykonywać badanie wideodermatoskopem , który wykonuje zdjęcie do porównania i posiada specjalny program oceny znamion.
Pozdrawiam
Iwona Stajkowska