Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 9 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ciemne znamiona pojawiające się na brzuchu

Witam serdecznie . Od paru miesięcy na brzuchu pojawily się ciemne, brązowe, plaskie plamki (cos jak znamiona) a od paru tygodni zaczely pojawiać się male czerwone plamki, lekko chropowate, ale bez zadnego plynu bez pecherzykow i bez ropy . jak dotkne to swedza. dodam ze choruje na gravesa Basedowa, codziennie przyjmuje jedna tabletke thyrozolu. nie wiem co myslec. czy to alergia, grzybica lupiez ??? proszę o poradę co to jest i jak z tym walczyc. Z góry dziekuje za odpowiedz . pozdrawiam
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Pieprzyki a rak skóry

Czy pieprzyki mogą przyczynić się do powstania raka skóry? Czy niepozorna brązowa plamka może stać się czerniakiem? Na ten temat wypowiada się specjalista - prof. Waldemar Placek, dermatolog.

Precyzyjna, całościowa ocena zmian skórnych w trakcie badania lekarskiego połączona z dokładnym wywiadem pozwoli na postawienie diagnozy. Na podstawie Pani opisu trudno ocenić czy zmiany występują na całym ciele, czy są symetryczne itp. Nie opisała Pani też czy towarzyszą im jakieś objawy ogólne np. gorączka, czy cierpi Pani na choroby przewlekłe. Ostateczna diagnoza i właściwe postępowanie terapeutyczne mogą zostać postawione jedynie po osobistej wizycie u dermatologa.

0

Precyzyjna, całościowa ocena zmian skórnych w trakcie badania lekarskiego połączona z dokładnym wywiadem pozwoli na postawienie diagnozy. Na podstawie samego opisu trudno ocenić czy zmiany występują na całym ciele, czy są symetryczne itp. Nie opisała Pani też czy towarzyszą im jakieś objawy ogólne np. bóle stawów, gorączka. Ostateczna diagnoza i właściwe postępowanie terapeutyczne mogą zostać postawione jedynie po osobistej wizycie u dermatologa.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy