Cienkie endometrium a owulacja

Witam. Pierwszą tabletkę z opakowania wziełam z 14h opóźnieniem. W ten sam dzień miałam pełny stosunek. W obawie, że owulacja mogła się odblokować zrobiłam test z krwi beta hcg 10 dni po stosunku - wynik 1,2, 2 dni później miałam robione usg dopochwowe - endometrium 2 mm. Czy przy tak cienkim endometrium jest prawdopodobieństwo, że była owulacja? Czy gdyby była owulacja automatycznie endometrium zaczęłoby się powiększać?

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli było po zakończeniu krwawienia to wiadomo że grubość endometrium będzie nie za wielka i nie da się określić czy była owulacja. Co do beta- hcg bez podania norm obowiązujących w danym laboratorium nie można się odnieść. Proponuję dla pewności powtórzyć wynik ponieważ prawdopodobnie jest ujemny.