Co dalej po lekkim zapaleniu nerwu wzrokowego?
W styczniu przeszlam lekkie zapalenie n.wzrokowego,skierowanie do neurologa stamtad na rezonans,którego nie zrobiłam. Od 3 miesięcy mam uczucie lekko zdretwialych palcow, normalnie nimi poruszam,zginam,pisze,pracuje tylko nie wyczuwam ich tak jak w lewej rece, jestem masazystka i prawa ręka nie moge wyczuc napiecia w tkankach osoby masowanej a lewa tak, dziwne to jest lekkie musniecia wyczuwam na tym samym poziomie ale glebszych uciskow juz nie, 2 dni temu mialam rezonans glowy wszystko ok wiec?

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
Skąd biorą sie wady wzroku?
Witam,
szanowana Pani nie ma czegoś takiego jak lekkie zapalenie nerwu wzrokowego. Zapalenie nerwu jest zawsze poważną sprawą ponieważ nerw nie odrasta i nie regeneruje się.
Poza tym sama Pani pisze, że ma Pani zdrętwiałe palce czyli ma Pani objawy neurologocze.
W połączeniu z zapaleniem nerwu wzrokowego bo niestety wygląda poważnie i powinna mieć Pani zrobioną diagnostykę neurolgiczną PEŁNĄ, oczywiście rezonans jest jej częścią.
Radziłabym nie bagatelizować objawów tylko sprawdzić skąd pochadzą.
Życzę zdrowia i powodzenia.