Co dalej po ostrym zapaleniu wyrostka robaczkowego?

Dzień dobry. 14 listopada miałam operację- ostre zapalnie wyrostka robaczkowego, wokół wyrostka i w miednicy mętny płyn. Appendektomia laparoskopowa. Po wybudzeniu poinformowano mnie, iż podczas zabiegu znaleziono u mnie przepuklinę pachwinową. Nie mam tego uwzględnionego w wypisie. W TK jamy brzusznej lub miednicy bez i ze wzmocnieniem kontrastowym- nic. USG brzucha i przestrzeni zaotrzewnowej- też nie ma o tym informacji. Nie dostałam skierowania od chirurga, ponieważ lekarz poinformował mnie, że nie będzie wydawał bez sensu skierowania i od razu wpisze mnie na listę u siebie w systemie. Podczas wypisu w sobotę, Pani w rejestracji poinformowała mnie, ze takie dane jeszcze nie zostały uaktualnione ponieważ jest ?sobota?. Do chirurga nie mogę się dostać- ponieważ nie mam skierowania. Byłam u lekarza rodzinnego, który stwierdził , że nie ma podstaw do wystawienia mi skierowania do chirurga, nie interesuje ją to, że przepuklina sobie rośnie, a jak coś mnie boli, to mam jechać na SOR i cytuję "mam jej nie zawracać głowy takimi drobnostkami". Oczywiście dostać się do chirurga jest rzeczą niemożliwą, chirurg mnie nie pamięta, w wypisie nic nie ma a mnie nie stać na leczenie prywatne. Co zrobić w takiej sytuacji? Z góry dziękuję za pomoc.

Lek. Michał Lenard

Rzeczywiście, sytuacja jest dziwna. Jednak jeżeli nie ma Pani widocznej przepukliny w badaniach obrazowych, ani objawów, to sugeruję pozostawienie sprawy w spokoju. Pani przepuklina, jeśli faktycznie istnieje, wcale nie musi rosnąć, ani stanowić dla Pani zagrożenia. Zawsze można skierować się do lekarza, jeżeli pojawią się niepokojące objawy. Pozdrawiam!