Co dalej robić, by chudnąć?

Witam od 7miesiecy chodzę 2 razy w tyg na silownie i jen w miarę zdrowo.początkowo schudłam 8kg a teraz waga stoi od 5misiecy na 110kg. Nie wiem co dalej żeby zacząć chudnąć? Co się dzieje, proszę o rade

Witam,

Ważnym czynnikiem jest tutaj odpowiednio zbilansowana dieta. Żywienie ma tutaj znaczący udział w celu redukcji masy ciała. Warto przeanalizować oraz odpowiednio wyliczyć zapotrzebowanie oraz ilość spożywanych kalorii, a następnie rozkład składników odżywczych. Nie powinna Pani schodzić z ilością kalorii poniżej podstawowej przemiany materii. Dodatkowo warto zadbać o odpowiedni metabolizm.

Czynniki które go spowalniają i nie pozwalają w redukcji to:
- zbyt niska podaż kalorii
- zbyt małe nawodnienie organizmu
- monotonna dieta
- nie regularność posiłków
- nie dostarczanie wszystkich składników odżywczych
- adaptacja organizmu do wysiłku fizycznego (treningu)

Serdecznie pozdrawiam
Robert Lipert
Dietetyk
Mój Dietetyk Lublin