Czy można pić wino podczas diety odchudzającej?

Witam, wiem oczywiście, że codziennie picie alkoholu doprowadzi do uzależnienia oraz, że alkohol jest kaloryczny 7kcal/gram alkoholu. Mam jednak pytanie czy można pić wino na diecie odchudzającej? Jeżeli oczywiście będzie on wliczony w kaloryczność jadłospisu np. przy diecie 1800 kcal 1400 kcal z zbilansowanych posiłków oraz 400 kcal z wina czerwonego? Bardzo proszę o odpowiedź dokładnie na to pytanie. Z góry dziękuję.

Witam serdecznie,

To pytanie proszę skierować do dietetyka, który się specjalizuje w tej dziedzinie i będzie mogł konktetnie odpowiedziec na to pytanie.

Jako terapeutka uzależnień mogę jedynie ostrzec przed skutkami spozywania alkoholu dla Pani zdrowia i to niezaleznie od jego formy (wino czy wódka) i ilości - np. wino oraz ryzykiem utraty kontroli nad jego piciem, czy zaprzestaniem picia o czym Pani wspomiała. Bardzo mnie cieszy, że ma Pani tego świadomość.

Pozdrawiam

Dzień dobry,

Słusznie Pani zauważyła że alkohol jest szkodliwy, a dodatkowo kaloryczny. Dostarcza nam on pustych kalorii. Organizm potrzebuje nie tylko kalorii, a składników odżywczych, witamin, minerałów. Alkohol dodatkowo "wypłukuje" witaminy, minerały jak i również wodę. Zwalniając tempo przemiany materii. Pozbawia się więc Pani wszystkiego co potrzebne dla organizmu w tak i tak trudnym okresie jakim jest redukcja, odchudzanie kiedy organizm ma dostarczany deficyt. Tutaj otrzyma potrójny deficyt.

Serdecznie pozdrawiam
Robert Lipert, Dietetyk
www.lublin.mojdietetyk.pl
lublin@mojdietetyk.pl
tel. 792 450 650