Limit kaloryczny a alkohol w diecie

Mam pytanie czy alkohol będzie powodował przyrost masy ciała jeżeli będzie on w moim dziennym limicie kalorycznym np jeżeli moje cpm to 2000kcal, to jeżeli posiłki będą zajmowały 1500kcal a alkohol 500 kcal. czy będą tyla jeżeli będę się mieściła w limicie kalorycznym? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Owszem taka zamiana może spowodować zahamowanie odchudzania, a czasami powodować tycie. W diecie redukującej nie chodzi tylko o ilość przyjmowanych kalorii, ale przede wszystkim jakość spożywanych produktów. Z alkoholu oprócz kalorii nie dostarcza Pani żadnych składników, organizm potrzebuje białek, odpowiedniej jakości tłuszczy, węglowodanów złożonych,witamin, składników mineralnych i błonnika pokarmowego. Nie jest powiedziane, że nie można pić alkoholu (o ile nie ma żadnych chorób), bo wszystko jest dla ludzi, ale warto ustalić, że robi Pani to np.raz w tygodniu

Oczywiście też rodzaj alkoholu ma znaczenie. Jeśli chce Pani wprowadzać do diety alkohol najlepiej niech to będzie wino wytrawne lub półwytrawne, które wspomaga trawienie. Najgorzej na organizm wpływa czysta wódka nawet pod postacią wszelkich drinków.