Co dalej z napęknięciem zęba?

5 lat temu miałam oszlifowane zęby i teraz zrobiło się napęknięcie na jedynce jak nitka. Stomatolog nie chce uznać reklamacji i ponieważ mam połączone 3 zęby, mam ponieść duże koszty za ich wymianę. Czy lekarz ma rację czy mam jakąś linię obriny? Będę wdzięczna za udzielenie odp.

Kwestia reklamacji pracy protetycznej;co i przez jaki czas może być reklamowane przy przestrzeganiu zaleceń to umowa (nawet ta niepisana) między pacjentem i lekarzem.Mimo najlepiej wykonanej pracy wszystko może się wydarzyć.A może da się to uratować?.

Dzień dobry, Pani odbudowa protetyczna funkcjonowała bez zarzutu pięć lat. Pękniecie po tak długim okresie nie podlega reklamacji. Należy dobrze sprawdzić, co może być jego przyczyną. Pisze Pani, że pęknięcie jest bardzo cienkie, nie pisze Pani czy są to korony porcelanowe czy inne odbudowy. Jeżeli nadal jednak są szczelne, może można jeszcze jakiś czas tę odbudowę pozostawić w jamie ustnej.