Silne bóle po okoronowaniu wszystkich zębów

2 miesiące temu okoronowano mi wszystkie dolne zęby . Po tygodniu odczuwałm w 4 przy ucisku silne klucie i ból ale nie było widać przyczyny nawet na wykonanym zdjęciu. Po 1 m-cu przy korzeniu pojawił mi się niewielki guzek, ale nie bolało. Po m-cu kiedy byl większy to u zrobiono mi zdjecie i okazało się, że doszło do obumarcia miazgi zebowej. Zaproponowano leczenie ( koszt 500 - 700 zl) W związku z powyższym mam pytanie co jest przyczyną i czy ja powinnam ponieść koszty leczenia.

Wykonaną pracę protetyczną i powikłania powstałe po jej osadzeniu należy reklamować w gabinecie ,w którym Pani się leczyła.Sądzę,że cały proces leczenia ,plusy i minusy był omówiony.

Ocenia się ,że nawet po prawidłowym oszlifowaniu zębów (z chłodzeniem , odpowiednim zasięgiem preparacji , zabezpieczone koronami tymczasowymi na czas robienia pracy ) dochodzi do obumarcia lub zapalenia miazgi w 30 % zębów , napewno była Pani o tym uprzedzona i omowione , w takiej sytuacji , jeżeli wszystko było prawidłowo zrobione koszty leczenia ponosi Pani.