Co dzieje się z moimi piersiami?

Od jakiegoś czasu, może od 2 lub 3 miesięcy, wyczuwam u siebie w okolicy pachy, piersi małego guzka. Na początku trochę mi przeszkadzał, teraz wcale go nie odczuwam. Po 2 miesiącach wydawało mi się, że trochę się zmniejszył, ale teraz znów jest większy. Pokazałam go mamie już dwa razy, ale mama najwyraźniej nie chce ze mną iść do lekarza. Do jakiego lekarza powinnam się udać?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Najlepiej udać się do lekarza ginekologa. W młodym wieku w piersiach dominują zmiany łagodne, niemniej zawsze warto skonsultować się z lekarzem. Guzek w okolicy pachy może być np. powiększonym węzłem chłonnym, a to już wymaga większej uwagi.

Apeluję też do Pani Mamy, jeśli to przeczyta - z mamą zawsze raźniej iść do lekarza, proszę nie bagatelizować problemu córki.

Pozdrawiam serdecznie