Co jest powodem braku apetytu i senności u dziecka 3-letniego?

Moj trzylatek od kilku dni jest apatyczny wiecznir zmeczony dlugo i szybko chodzi spac i nie chce jesc...w ciągu dnia zje troche owockow i sucharkow,ale obiadku juz nie...a nawet jak zje cos to i tak lezy oglada bajki i sie nie bawi...lekarze w UK maja wszystko gdzies i nie robia badan...czy to wirus lub niedoleczony wirus czy cos innego? Zalatwia sie normalnie,luzniej bo prawie nie je ,a pije,i jak pytam to mowi ze nic nie boli...
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Co jest powodem braku apetytu i senności u 18-latki?

Witam. Mam 18 lat, moj wzrost to 160cm, a waga to 41 kg. Mam problemy z apetytem, jestem bardzo slaba oraz senna. Jak poradzic sobie z tym problemem? Bardzo chciałabym przytyć. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Witam!
Proszę się skontaktować z Poradnią Zaburzeń Popędowych, szczególnie jeżeli zajmują się jadłowstrętem. Jeżeli w Waszym rejonie nie ma wyspecjalizowanego ośrodka to kontakt z Poradnią Zdrowia Psychicznego i oni albo spróbują sami załatwić problem, albo Panią odpowiednio pokierują.
Powodzenia
W. Łuczkowski.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Brak apetytu u 3-letniego syna

Witam , potrzebuje porady dotyczacej mojego 3 letniego Synka . Syn od kilku miesięcy jest strasznym niejadkiem, nie je w sumie nic , za to duuużo pije i dodatkowo bardzo duzo siusia, ma również bardzo suchą skóre na buzi, szyi , wokól ust najbardziej. Lekarz rodzinny twierdzi że to taki wiek , ale to nie jest moim zdaniem normalne. Co powinnam zrobić , no na lekarza rodzinnego nie mam co liczyć.
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Rzeczywiście w tym wieku u dzieci spada apetyt i ich chęć na jedzenie. Dodatkowo dzieci często wybrzydzają, boją się nowych produktów. Proszę jednak nie dawać za wygraną i systematycznie wprowadzać dziecku nowe smaki. Jest kilka kwestii, na które trzeba zwrócić uwagę. Jedzenie trzeba traktować jako coś normalnego, nie należy karać dziecka za niezjedzenie posiłku, zmuszać. Ważne, aby na 15 minut przed wyciszyć dziecko, uspokoić, poinformować, że jest teraz czas posiłku. Najlepiej jeść z dzieckiem przy stole, wspólnie. Można także włączyć maluszka do przygotowywania posiłku, mówiąc mu dokładnie czym jest dodawany produkt, jaki ma smak, starać się zaciekawić. Proponujemy 5 posiłków dziennie i żadnego, absolutnie, podjadania. Eliminujemy słodycze, słodkie napoje, smakowe jogurty (kubeczek może nawet mieć 15 łyżek cukru!). Radzimy także zmniejszyć spożywanie ilości płynów, szczególnie przed posiłkiem, ponieważ dziecko ma przez to uczucie sytości w brzuchu. Najważniejsza w przełamywaniu u dziecka oporów przed nowymi smakami jest konsekwencja. Jest to trudne z początku zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica, ale wytrwałe działanie przyniesie zamierzony cel. Mówi się, że aby nowy smak został zaakceptowany trzeba próbować nawet do kilkunastu razy.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty