Co jest powodem niewyraźnego widzenia?

Witam,mam dziwne problemy z wzrokiem otóż od pewnego czasu jak np ogl film to żeby ostro widzieć obraz musze sie skupić na nim jesli na chwile zamysle sie czy cos to obraz staje sie nie wyrazny,a kolejny problem to taki gdy ide spac i zamykam oczy to mam wrazenie jak by mi jakies swiatła migały jakies błyski a przeciez to niemozliwe skoro oko jest zamkniete. Co to może być w obu przypadkach?.

Witam,

zalecana jest szczegółowa diagnostyka okulistyczna i neurologiczna oraz ukierunkowane leczenie.

Pozdrawiam serdecznie