Co jest powodem przedwczesnego wytrysku?

Mój chłopak ma prawie 20 lat, od około 1,5 roku współżyjemy ze sobą jednak nie byłam jego pierwszą partnerką seksualną. Na początku mieliśmy troszkę problemów, gdyż jego członek nie stawał na wysokości zadania - po chwili wzwodu opadał, jednak z czasem wszystko powróciło do normy. Spowodowane to było tym, że nie miał długo żadnej partnerki przede mną. Później nie było żadnych problemów w sferze seksualnej, kochaliśmy się dosyć regularnie, stosunki trwały zawsze ponad 30 minut często przekraczały 1h. Jednak ostatnio wszystko się nagle zmieniło, od ok. 4 miesięcy troszkę ograniczyła się częstość naszych stosunków a od jakiegoś 1,5 miesiąca nasze stosunki trwają bardzo krótko, czasem jest to kilka ruchów, stosunek nie przekracza ok. 7 minut, przeważnie 3-5 minut. Mój chłopak ma trochę problemów osobistych i wydaje mi się, że to jak bardzo się przejmuje nimi odbija się na naszym życiu seksualnym. Niestety nie mogę mu pomóc w rozwiązaniu tych problemów. Czy problemy jakie ma, mogą być powodem przedwczesnego wytrysku? Jak temu zaradzić? Co ja mogę zrobić by mu pomóc? Dodam, że przed każdym stosunkiem staram się go zrelaksować żeby nie myślał o swoich niepowodzeniach, jednak widzę po nim, że bardzo skupia się na tym, aby było jak najlepiej i dłużej. Męczy mnie to jak się tym zadręcza. Proszę o szybką odpowiedź!
ponad rok temu

Witam!

Rzeczywiście, prawdopodobnie przyczyny przedwczesnego wytrysku należy upatrywać w problemach osobistych Twojego partnera. Stres, nerwowa atmosfera, uczucie dyskomfortu psychicznego jest zasadniczą przyczyną obniżenia jakości współżycia, w tym dolegliwości, o której piszesz.

W tym wypadku doradzam dialog z partnerem, budowanie atmosfery odprężenia w trakcie zbliżenia. Jeżeli działania te jednak nie przyniosą pożądanych skutków, być może konieczna będzie konsultacja psychologiczna partnera.

Pozdrawiam