Dlaczego u mojego partnera występuje przedwczesny wytrysk?

Jestem z partnerem od 2 miesięcy i za każdym razem on ma przedwczesny wytrysk. Podczas pierwszych zbliżeń nie było nawet gry wstępnej z jego strony, dopiero gdy porozmawiałam z nim i powiedziałam mu delikatnie, troszkę się to zmieniło, choć nadal odnoszę wrażenie, że robi to bez uczuć, że jest to dla niego takie "mechaniczne", o ile można tu mówić o seksie z przedwczesnym wytryskiem. Zdarzyło się to również, gdy masowałam jego członka, przed naszym zbliżeniem do którego nie doszło, bo podczas tego masowania doszło do wytrysku. Pytałam się partnera czy wcześniej również tak reagował, ale powiedział, że pierwszy raz tak ma. Przez 1,5 roku był sam. Co może być przyczyną tych przedwczesnych wytrysków ale właśnie z poprzednimi partnerkami nie miał takiego problemu? Czy możliwe jest że to ja jakoś pływam na niego, przez co on tak reaguje? I czy po jakimś czasie sytuacja ta ulegnie zmianie czy już tak zostanie? Nie wiem co mam robić, jak reagować?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Problem przedwczesnego wytrysku nie jest rzadkim problemem.
Może mieć różne przyczyny dlatego konieczne jest przeprowadzenie szczerej, dokładnej rozmowy na temat dotychczasowych doświadczeń seksualnych oraz przyjmowanych leków, używek.
Tak jak w przypadku zaburzeń erekcji tak i w przypadku przedwczesnego wytrysku mogą to być pojedyncze epizody wynikające z przemęczenia lub stanu podniecenia.
Być może przyczyną przedwczesnego może być także obecna masturbacja partnera lub wcześniejsze doświadczenia związane z częstą masturbacją.
Proponuję porozmawiać szczerze z partnerem.

Redakcja abcZdrowie.pl