Co jest powodem skoków ciśnienia u osoby po wstawieniu 3 stent?

Witam moja mama 6 dni temu miała koronografię i miała wstawione 3 stenty niestety źle się czuje raz ciśnienie bardzo spada a za niedługi czas (15 min) jest wysokie ogólnie leczy się na nadciśnienie i cukrzycę .Jest cały czas słaba a miało być lepjej tym bardziej że za miesiąc planowano przepychanie drugiej tętnicy ja niewiem jak ona to przeżyje ?

Stenty wstawiane są do naczyń serca z powodu niedokrwienia tego serca. Zapobiega to zawałowi. Zanim jednak praca serca się ustabilizuje mija dość długi czas tym bardziej, że inne naczynia też są zwężone i planowane z tego powodu kolejny zabieg. Stosujemy cierpliwie i systematycznie leki. Ciśnienie będzie się zmieniać i nie jest to specjalny powód do niepokoju. Oczywiście w przypadku bardzo wysokiego ciśnienia lekarz będzie musiał rozważyć zwiększenie dawki leku lub dołożenie następnego. W przypadku nagłej zmiany samopoczucia, bólu w klatce piersiowej koniecznie trzeba zgłosić się do lekarza lub na Pogotowie. Leki na serce i ciśnienie działają tak naprawdę dopiero po pewnym czasie, a często dopiero po uzyskaniu odpowiednio dużej dawki.