Co jest powodem zawrotów głowy i czy ma to podłoże psychiczne?

Witam. Od pewnego czasu (ok. 2 miesięcy) zacząłem się niepokoić o swoje zdrowie. W pracy w pewnym momencie miewałem zawroty głowy przez co musiałem często wychodzić na zewnątrz. Do tego towarzyszyło mi ciągle uczucie tak jakby ,,odrealnienia''. Takie rzeczy mają też miejsce w czasie wolnym. Największym problemem jest to, że ciężko mi się oddycha. Do tego czasem miewam lekkie paranoje (głównie chodzi o śmierć), czuję, że się wypaliłem, a mam prawie 20 lat. Robiłem badania krwi i moczu, ale wszystko było w porządku z wyjątkiem szczawianów. Dlatego boję się, że te dolegliwości mają podłoże psychiczne. Ciężko mi w nocy zasnąć (głównie kładę się o 22-23, a zasypiam o 1-2). Potrafię spać 10 godzin, a jestem niewyspany. Jeśli chodzi o używki to wiadomo - wszystko z umiarem, dlatego zapalę okazyjnie, tak samo piwo. Kawy nie piję. Ale od niedawna piję różne herbaty liściaste (ok.4-5 szklanek dziennie). Dzisiaj byłem na 30-minutowym spacerze i przyszedłem do domu zziajany - co mi się nie zdarzało. Co mi może dolegać? Czy ma to podłoże psychiczne czy raczej fizyczne? Z góry dziękuje za odpowiedź i życzę spokojnego roku 2018.

Objawy mogą sugerować zaburzenia lękowe (nerwicowe). W pierwszej kolejności proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego, który powinien wykluczyć podłoże organicznej objawów. W razie konieczności zleci podstawowe badania krwi lub konsultacje specjalistyczne. Dalej wskazana psychoterapia, ew. kons. psychiatryczna i leczenie farmakologiczne.
Pozdrawiam.