Co jest przyczyną przewlekłego bólu w okolicach moczowodów, nasieniowodów i nerek?

  Mój problem pojawił się po stosunku oralnym z prostytutką w prezerwatywie. Jednak podejrzewam, że sprawa może mieć inne podłoże, a to mógł być tylko bodziec. Poczułem przenikliwy ból w okolicach pęcherza i moczowodów - generalnie całe okolice jąder (jądra nie bolą). Po tygodniu poszedłem do lekarza, który przepisał mi leki przeciwzapalne, a kiedy to nie pomogło udałem się do urologa. Badania moczu wyszły ok. Badanie USG wykazało możliwość piasku. Ponieważ miałem silny atak bólu w nocy i prawdopodobnie wyszedł jakiś kamień, lekarz przepisał mi typowe leki ziołowe na kamicę. Kiedy nie przeszło, poszedłem do niego znowu i poprosiłem o jakieś leki przeciwzapalne. Miałem również stan podgorączkowy 37,2C. Po zażyciu leku i jeszcze innego antybiotyku (żeby nie wymieniać nazwy) po około dwóch tygodniach ból zelżał i stan podgorączkowy minął. W chwili obecnej tj. ok dwóch miesięcy od pierwszych objawów, mam lekki ból, nie wiem czy moczowodów czy nasieniowodów (w każdym razie w tych okolicach) i ból lewej nerki. Ból moczowodów czy nasieniowodów czuć tak, jakby były rany wewnątrz - takie obolałe. Raz boli bardziej nerka, a raz okolice moczowodów. Nie wiem czy jest to niedoleczone zapalenie dróg moczowo-płciowych, czy jeszcze coś innego. Chcę zrobić nowe badania krwi i moczu oraz udać się do innego urologa. Zapomniałem dodać, że kiedyś miałem ostry ból nerek i zapalenie pęcherza. Jeśli jest możliwe postawienie jakieś diagnozy po moim opisie, będę niezmiernie wdzięczny.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam,
Postawienie diagnozy bez doprecyzowania wywiadu, możliwości zbadania oraz braku wglądu w wyniki wykonanych badań - mimo dość szczegółowego przedstawienia problemu - nie jest niestety możliwe. Pozwala to jednak wysuwać pewne przypuszczenia.
Opis dolegliwości poparty pośrednio wynikami badań sugerować może kamicę układu moczowego - ostry ból mógł być spowodowany przesuwaniem się złogu wzdłuż dróg moczowych - odczuwalne jest to zwłaszcza podczas "przechodzenia" przez naturalne zwężenia dróg moczowych.
Obecnie odczuwane dolegliwości mogą wynikać z obecności złogów w obrębie układu moczowego, w tym w nerkach. Istnieje również możliwość stanu zapalnego dróg moczowych, może nawet nerek/nerki powstałego w wyniku zalegania złogu, potencjalnie powodującego np. zastój moczu.
Oczywiście przyczyna dolegliwości może być inna. Opisana przeze mnie wydaje się najbardziej prawdopodobna, ale trzeba pamiętać, że miałam do dyspozycji podane przez Pana informacje, nie mogąc ich doprecyzować, zbadać Pana, ani ocenić wyników dotąd wykonanych badań.
Obecnie warto wykonać badanie ogólne moczu oraz rozważyć usg jamy brzusznej bądź rtg.
Pozdrawiam