Co jest spowodowane wahaniami nastroju i jak ratować związek?

Witam. W tym roku skończę 18 lat, minie również 2 rok jak jestem z moim chłopakiem. Pod koniec grudnia trafiłam do szpitala, stwierdzono u mnie nerwice(powiedziała tak pani psycholog,dodatkowo moj ojciec nadużywa alkoholu). Odkąd trafilam do szpitala pomiędzy mną a moim chłopakiem coś sie dzieje. Były dni, ze bylo wszystko okej, ze normalnie funkcjonuje, ale nastaje taki moment ze we mnie coś pęka i mam lęk, obawę przed utrata mojego chłopaka. Chce z nim byc, nie wyobrażam sobie bez niego życia, nie wyobrażam sobie go z kims innym, jest dla mnie oczkiem w głowie. Ale nastaje taki moment...kiedy zadaje sobie pytanie czy naprawdę go kocham? Czy te wahania i lęk spowodowany jest nerwica? Dodam ze nie biorę żadnych leków(biorę tylko tabletki ziołowe z dodatkiem ashwagandy-uspokajające i pije melisę). Dodam również ze do września grałam w piłkę ale jestem obecnie kontuzjowana, w marcu mam operacje i nie mam żadnego zajęcia-bardzo dużo rozmyślam o związku. Mój chłopak uczy sie 100 km ode mnie, przyjeżdża na weekendy(tutaj jest jest jego rodzinny dom, widujemy sie co weekend). Czasami zdarzają sie głupie sprzeczki miedzy nami. Dodam ze chodzę do psychologa szkolnego(od 2 tygodni-2 razy w tygodniu).Co jest spowodowane tymi wahaniami? Co moge zrobic aby ratować związek na którym mi zalezy?

Dzień dobry, decyzja o wsparciu psychologicznym jest bardzo słuszna. Warto ogólnie pomyśleć o psychoterapii. Jest Pani z rodziny gdzie był alkohol dlatego lęk przed utratą partnera może z tego wynikać. Obecnie wchodzi Pani w dorosłe życie, to okres wielu ważnych decyzji, często życiowych dlatego Pani nerwica może się nasilać jeśli nie będzie jej Pani leczyć. Proszę pomyśleć o konsultacji u lekarza psychiatry, być może wskazana byłaby farmakoterapia. To co najważniejsze to wyrównać swój nastrój a następnie znaleźć przyczyny zaburzeń nerwicowych i pracować nad nimi.
Pozdrawiam A. Pacia

Witam,
wskazana jest szczera rozmowa z chłopakiem oraz zalecane jest systematyczne wsparcie psychoterapeutyczne.
Pozdrawiam serdecznie