Co jeszcze mogę dla siebie zrobić?

Witam Mam 20 lat i leczę się na depresję, którą mam odkąd sięgam pamięcią; chodzę regularnie na psychoterapie, na której daje z siebie wszystko oraz przyjmowałem leki zgodnie z zaleceniem lekarzy psychiatrów. Niestety, mimo terapii na której miałem wyraźne postępy oraz dziesięciu różnych leków na depresje, które próbowałem nie doświadczyłem żadnej poprawy; mój lekarz zalecił mi całkowite odpuszczenie leków i liczenie, że na terapii uda się coś zdziałać. Czy jest coś jeszcze co mogę dla siebie zrobić?

Dzień dobry, dziękuję za wybranie ABC Zdrowie, gratuluję mądremu lekarzowi, że kazał Panu odstawić leki. Proponowałabym, żeby skierował Pan całą swoją uwagę na działania rekreacyjno-sportowe. Proszę często wychodzić z domu, biegać, chodzić na spacery, zwiedzać swoje miasto, uczyć się historii Krakowa, przemienić swoje zainteresowania i energie związane z wymyślaniem depresji na aktywność. Na początku będzie to trudne ale proszę się przymuszać do wyjścia z domu. Ruch na świeżym powietrzu spowoduje dotlenienie całego ciała a szczególnie serca i głowy, będzie wydzielać się dużo endorfin, serotoniny i dopaminy- hormonów odpowiedzialnych za zdrowie i radość z życia. 21 lat to jest ogromny potencjał, który daje nam przyroda i należy go wykorzystywać i inwestować w swoją młodość. Dzwonienie po lekarzach, aptekach, przesiadywanie w przychodniach- to jest depresja. Wyjście z domu, spacer, oglądanie zabytków Krakowa i czytanie o nich, to jest radość, szczęście i zdrowie. Życzę powodzenia w sportowym działaniu, prowadzącym do zdrowia.