Gdzie mogę zasięgnąć porady psychiatrycznej?

Jakiej (gdzie) szukać terapii? Cześć, mam 20 l. i czuję jednostką słabo przystosowaną do otoczenia. Od czasu końca szkoły podstawowej odczuwam silny stan depresyjny (otępienie, problemy z koncentracją, bezsilność), mocny lęk społeczny (trudności w kontaktach z ludźmi, paraliżujący strach przed wypowiedziami ustnymi), prokrastynuuję, mam trudności z nauką (koncentracja, uczucie przytłoczenia obowiązkami), kompulsywne objadanie i trichotillomania. Odczuwam strach przed dorosłością, jestem emocjonalnie niedojrzała, bardzo zależna, ale też chciałabym być samowystarczalna, nie lubię gdy ludzie mówią mi co robić (odczuwam to jako próbe dominacji). Nie radzę sobie na studiach (bardzo trudno mi się zmobilizować)rozważam porzucenie ich i wybranie kursu zawodowego i pracy. Chciałabym przebadać się psychiatrycznie (być może leki, ADHD/ADD), od terapii oczekuję pracy nad motywacją wewnętrzną, pewnością siebie, pomocy w stworzeniu struktury pracy i pracy nad miękkimi umiejętnościami i public speaking. Ważna jest cena (mile widziana darmowa/NFZ), lepiej nie więcej, niż 1000 rocznie.

Dzień dobry, dziękuję za skorzystanie z portalu ABC Zdrowie. Wydaje mi się, że z wielkim uporem szuka Pani w sobie trudności i przeciwności, które przeszkadzają Pani żyć, jakby miała Pani z tego jakąś satysfakcję. Okazuje się, że tej satysfakcji nie ma, są tylko pogłębiające się trudności, które negatywnie wpływają na Pani psychikę. Może Pani iść do lekarza pierwszego kontaktu, opowiedzieć o swoich kłopotach i wtedy dostanie Pani bezpłatne skierowanie do psychoterapeuty. Proszę z tego skorzystać. Jeszcze wcześniej proszę zacząć myśleć, że jest Pani młodą i zdrową dziewczyną i być może wystarczy trochę zajęć rekreacyjno-sportowych na świeżym powietrzu aby wszelkie dolegliwości znikły. Proszę zapisać się do klubu sportowego- biegaczy czy jeżdżących na rowerze lub wykonujących inną aktywność. To są z reguły tanie kluby, w których można się doskonale realizować ale przede wszystkim proszę myśleć, że jest Pani doskonałą, młodą istotą, która może dawać miłość innym osobom, np. pomoc sąsiadowi w czynnościach domowych czy zakupach. Proszę skierować swoja uwagę na aktywność intelektualną, społeczną i sportową, nawet jeśli na początku nie będzie przynosić dobrych rezultatów, wg. zasady: "Stale mamy jeszcze pół szklanki wody"- cieszmy się z tego, bądźmy uśmiechnięci i radośni i dajmy innym osobom tę radość, to bardzo pomaga. Kraków to duże miasto, można go zwiedzać, chodzić w miejsca znane lub mniej znane, to zawsze przynosi zadowolenie i radość. Życzę powodzenia.